O nas

AL - MED

Historia placówki sięga 1960 roku, kiedy to powstała Poradnia Odwykowa przy ZOZ w Wodzisławiu Śląskim. Po nieco ponad czterdziestu latach Poradnia została przekształcona w NZOZ Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia. W Ośrodku funkcjonowały Poradnia oraz Dzienny Oddział Odwykowy. W ich ramach realizowano leczenie psychiatryczne, psychoterapię indywidualną i grupową, a także pionierskie w regionie programy edukacyjne i profilaktyczne.

Odpowiadając na rosnące potrzeby z zakresu zdrowia psychicznego, w 2010r. Ośrodek został przekształcony w Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień AL-MED. Zespół został powiększony o kolejnych specjalistów, a główny oddział placówki przeniesiono do samodzielnego budynku przy ul. Radlińskiej 16 w Wodzisławiu Śląskim.

W 2012 r. po raz pierwszy wdrożono System Zarządzania Jakością ISO 9001, a kilka lat później – ISO 14001.
Standardy te zachowujemy do dziś.

W 2023 roku AL-MED został zakwalifikowany do programu pilotażowego Centrum Zdrowia Psychicznego, który jest realizowany w ramach Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. W ten sposób uzyskano nowe możliwości; otworzono następną placówkę, która znajduje się przy ul. Michalskiego 24, zatrudniono też kolejnych specjalistów, m.in terapeutów środowiskowych, asystentów zdrowienia. Aktualnie oferujemy możliwość dojazdu członków zespołu terapeutycznego do miejsca stałego przebywania tych Pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie mogą korzystać z pomocy w jednym z oddziałów AL-MED.

Konsekwentnie wdrażamy zmiany korzystne dla Pacjentów oraz Ich Rodzin i planujemy kolejne etapy rozwoju. Systematycznie poszerzamy też zakres naszej działalności.


MISJA


Od początku istnienia placówki nasza uwaga koncentruje się na Pacjencie.
Dobro i potrzeby Pacjenta zawsze są dla nas najwyższym priorytetem. Szanujemy Jego podmiotowość, godność i prawa. Podążamy za Pacjentem i Jego możliwościami. Odpowiedzialnie towarzyszymy w niełatwej często drodze do odzyskania zdrowia, radości i dobrostanu psychicznego.


Standardy

Bardzo dbamy o najlepszą PRZESTRZEŃ terapeutyczną. Nowoczesne, ciepłe i przytulne pomieszczenia Centrum AL-MED stanowią otoczenie, w którym Pacjent odnajdzie spokój, bezpieczeństwo, dyskrecję oraz energię do zmierzenia się z trudnościami.

Profesjonalna KADRA stanowi fundament naszej pracy na rzecz Pacjentów. Wierzymy, że nowoczesna wiedza jest bardzo istotna, dlatego zespół specjalistów z różnych dziedzin systematycznie poszerza swoje kwalifikacje i podnosi kompetencje. Praca jest poddawana regularnej superwizji.


Cenimy WSPÓŁPRACĘ z innymi specjalistami i ośrodkami z całej Polski. Wymieniamy się wiedzą i doświadczeniami, by móc z jak najszerszej perspektywy wspierać naszych Pacjentów.

Nasze wartości

DOBRO PACJENTA

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

ZESPOŁOWOŚĆZESPÓŁ

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Przyjdź, zadzwoń lub napisz do nas!

Scroll to Top